راهنمای درج آگهی

1.اگر عضو نیستید ابتدا عضو شوید و در غیر این صورت از طریق لینک ورود وارد صفحه شخصیتان شوید.

2.در منوی سمت راست روی درج آگهی رایگان کلیک کنید.

3.ابتدا صفحه دسته بندیها را می بینید و باید دسته بندی مرتبط با آگهیتان را انتخاب کنید

4.در مرحله بعد اطلاعات ریز مربوط به آگهیتان را وارد می کنید (در کنار هر باکس توضیحات لازم نوشته شده است)

5.در این صفحه می توانید 4 عکس به صورت رایگان وارد کنید.

6.در مرحله آخر شما می توانید دسته بندی نمایشگاه و همچنین امکانات ویژه مانند نمایش آگهی به صورت ویژه ،نمایش در پرتال سیمرغ،نمایش در خبرنامه سیمرغ و بقیه موارد را انتخاب کنید.

7.بعد از انتخاب امکانات در مرحله بعد هزینه را پرداخت(روی پرداخت کلیک کنید) می کنید و آگهی شما ثبت می شود،و تا سه روز بدون پرداخت نمایش داده می شود تا هزینه اش را پرداخت کنید.

برای اینکه آگهی‌های شما در سایت مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گیرد و از این طریق بتوانید مشتریان و مخاطبین واقعی خود را پیدا کنید، تجربه‌های درج آگهی در سایت به صورت خلاصه و قابل استفاده گردآوری شده است. امیدواریم برای شما راهنمای خوبی باشد.

 عنوان (TITLE) آگهی را مناسب متن آن انتخاب کنید

"عناوین مناسب"

- فروش آپارتمان 70 متری نوساز در بلوار فردوس

- خریدار پراید قسطی با 2 میلیون پیش

- استخدام منشی آشنا به زبان انگلیسی با 3 سال سابقه

- مشاوره پروژه برق صنعتی

- خرید ضایعات آهنی 100 تن به بالا

- لیسانس  عمران با 3 سال سابقه، جویای کار

این عناونین یا عناوین مشابه به آن، اطلاعات نسبتا کاملی در اختیار بیننده قرار می‌دهد و مخاطب برای کسب اطلاعات دقیقتر روی آن کلیک می‌کند. بنابراین توصیه اصلی این است که از عناوین شعارگونه و یا نامشخص خودداری فرمایید.

عناوین زیر هیچ کمکی به خواننده نخواهد کرد و احتمالا روی آگهی شما کلیک نمی‌شود

"عناوین نامناسب"

- بهترین فرصت | فرصت طلایی | استفاده کنید

- جالب توجه | بسیار زیبا | قابل توجه

- فروش | فروش فوری | خرید | خریدار

- زیر قیمت | قیمت مناسب | ارزان قیمت

- انجام پروژه | انجام کار

- استخدام | کاریابی | آماده به کار

- بازاریابی | نمایندگی |

همانطور که مشاهده می‌کنید، عناوین بالا بسیار کلی بوده و آگهی می‌تواند شامل همه چیز باشد، بنابراین خواننده وقت خود را صرف کلیک کردن روی عنوانی که نمی داند متن آن چیست، نخواهد کرد.

توجه:

- عنوان (TITLE) آگهی، برای ایندکس کردن آگهی شما در موتورهای جستجو بسیار مهم است. سعی کنید مهم ترین و با معناترین کلمات را نسبت به موضوع آگهی خود، برای عنوان آگهی انتخاب کنید.

- درج شماره تلفن در / عنوان آگهی /، مجاز نیست. به هنگام درج آگهی، شماره تلفن را در جای مخصوص خود وارد کنید.

- ذکر متراژ و منطقه در عنوان آگهی‌های مرتبط با املاک، درج نام و مدل اتومبیل در عنوان آگهی‌های مرتبط با اتومبیل، بسیار موثر است.

 

دقت در انتخاب گروه مرتبط 

بورس کالا و خدمات زمانی ایجاد می‌شود که یک دسته از کالا و یا خدمات مشخص در یک جای مشخص برای مشتری قابل دستیابی باشد. این محل می‌تواند فیزیکی باشد مثل بورس قطعات کامپیوتر بازار X و یا مجازی باشد مثل گروه‌های معرفی شده در سایت .

بنابراین شما با درج آگهی خود در گروه کاملا مرتبط با آگهی، شانس بهتری برای دیده شدن دارید. اگر کسی قصد خرید آپارتمان داشته باشد، مطمئنا به گروه خدمات ساختمانی مراجعه نخواهد کرد. تقریبا همه خریداران بالقوه آپارتمان، آگهی‌های قسمت املاک-> آپارتمان را انتخاب خواهند کرد.

آگهی ویژه 

با توجه به اینکه درج آگهی در سایت  رایگان می باشد، اکثر بازدیدکنندگان اعتماد بیشتری به آگهی‌های ویژه می کنند.

درج آگهی ویژه به معنای آن است که آگهی دهنده از خدمات و کالای خود اطمینان کافی دارد و برای جلب نظر بازدیدکنندگان و مشتریان واقعی حاضر به پرداخت وجه آگهی خود شده است.

علاوه بر این موضوع، آگهی‌های ویژه همانطور که در بخش مربوطه توضیح داده شده است، در صفحه اول سایت، گروه اصلی و زیرگروه مربوطه به مدت یک ماه نمایش داده می‌شود و شانس دیده شدن آن بسیار بالاتر خواهد بود. قبل از ثبت آگهی خود در سایت،یک بار  متن و مشخصات آگهی را با صدای بلند برای خود و اطرافیانتان بخوانید. توجه کنید که شما به عنوان بازدید کننده و مشتری ، آیا همه اطلاعات مفید را بصورت خلاصه و دقیق دریافت کرده‌اید؟

سئوالات زیر را از خود بپرسید و پس از آنکه پاسخ را راضی کننده یافتید، آگهی خود را درج کنید.

- آیا خواندن آگهی روان و ساده است؟

از جملات طولانی و نامفهوم پرهیز کنید.

اطلاعات را به صورت جمله به جمله و با ترتیب مشخص ارائه کنید.

از ارائه جملات کلیشه‌ای خودداری کرده و ارزشی که مشتری از ارتباط و استفاده از خدمات شما می برد را ذکر کنید. به بیان دیگر عناصر اصلی که موجب تفاوت عرضه خدمات و یا کالای شما با دیگران می‌شود و برای مشتری ارزش دارد را به صورت واقعی و خلاصه بیان کنید.

- آیا به کلیه سئوالات اساسی و اولیه پاسخ داده شده است؟

به عنوان مثال برای درج آگهی فروش آپارتمان، متراژ- قیمت – طبقه – تعداد اتاق خواب – موقعیت فیزیکی ( خیابان و محله ) – سن ساختمان – امکانات اولیه تلفن گاز شوفاژ و پارکینگ بسیار مهم است.

با ارائه اطلاعات اولیه، خواننده به سرعت تصمیم خود را می‌گیرد و شما در وقت خود برای پاسخگویی به مراجعین صرفه جویی زیادی خواهید کرد.

- آیا شیوه تماس با شما مشخص می باشد؟

درج شماره تلفن و آدرس در سایت ضرروی نیست. ولی شخص باید بداند با چه کسی و از چه طریقی ارتباط برقرار می‌کند. به هنگام ثبت نام درسایت ، نام دقیق و ایمیل خود را وارد کنید که به صورت پیش فرض زیر کلیه آگهی‌ها قرار می‌گیرد.

چنانچه لازم است از طریقی غیر از ایمیل با شما تماس گرفته شود، آنرا در متن آگهی ذکر کنید.

انتخاب دقیق تک تک کلمه های آگهی، برای جلب توجه بازدید کنندگان بسیار حساس است. توجه کنید که بازدیدکنندگان شما بسیار باهوش هستند و قبل از آنکه به عناوین شعار گونه و تبلیغاتی توجه کنند، به اطلاعات مشخصی که ارائه شده است توجه خواهند کرد.

با توجه به حجم بالای آگهی در این سایت، بازدیدکنندگان فرصت مقایسه و انتخاب زیادی دارند. بنابراین هرگز از متن و عکس آگهی‌های دیگر کپی برداری نکنید. ارائه اطلاعات خلاصه و دقیق موجب جلب توجه مشتری خواهد شد. آگهی در اینترنت تفاوت عمده‌ای با تبلیغات تلوزیونی، رادیویی و روزنامه‌ای دارد. در این جا بازدیدکنندگان فرصت بیشتری برای بررسی دارند و مهمتر از هرچیزی برای آنها ، اطلاعات دقیق و خلاصه می باشد.

درج عکس 

- یک تصویر بهتر از صدها نوشته منظور شما را می‌رساند

- تصاویر را با دقت و کاملا مرتبط با متن آگهی انتخاب کنید

- از یک تصویر نباید برای 2 آگهی استفاده کنید

- درج تصاویر عمومی مانند پرچم، منظره، پرتره، عکسهای غیر مرتبط و یا عکس چهره اشخاص مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.

- برای فروش لوازم و اموال مانند آپارتمان، اتومبیل، کامپیوتر، پوشاک و ... شخصا از آنها عکس دیجیتال تهیه کنید. ارسال عکسهایی که منحصرا برای یک آگهی تهیه شده است، تاثیر بسیار بیشتری از عکسهای آماده دارد. بطور مثال شخصی برای آگهی دارالترجمه خود، عکسی از تابلو و در ورودی تهیه کرده بود که باعث جلب توجه بازدیدکنندگان شده بود.

 آگهی‌های ویژه در سایت

 •  درج آگهی در سایت رایگان است و تنها آگهی‌های ویژه شامل تعرفه می‌باشند و هزینه پرداخت می‌کنند.

صاحبان این نوع آگهی‌ها در صورت نیاز می توانند صندوق پستی خود را جهت دریافت مستقیم پرسشها، نظرات و سفارشات مشتریان فعال کنند.

•  نمایش آگهی‌های ویژه، بالاتر و مشخص‌تر از آگهی‌های رایگان، با توجه به اولویت  بصورت زیر می‌باشد:

- صفحه اول سایت

- زیر گروه مربوطه و گروه اصلی

- اولویت نمایش در جستجوی آگهی‌های سایت

•  درج بیش از یک آگهی ویژه برای شخص و یا شرکت در صورتی امکان پذیر است که موضوع آگهی، عکس و متن آن متفاوت باشد.

همچنین درج آگهی ویژه در زیر گروه نامرتبط با موضوع آن، مجاز نمی باشد. 

•  مدت زمان آگهی ویژه:

- زمان کلیه آگهی‌های ویژه یک ماه می‌باشد.

- آگهی‌ها پس از مدت زمان یک ماه از تاریخ ویژه شدن، بصورت اتوماتیک از چرخه آگهی ویژه خارج می شوند.

- جهت تمدید، پس از پرداخت وجه، آگهی خود را ویرایش کرده و مشخصات پرداخت (شماره رسید - تاریخ پرداخت - مبلغ) را ذیل آن وارد نمایید و یا از سایر روش های پرداخت استفاده نمایید

-  تمدید آگهی و پرداخت وجه بدون مراجعه به بانک، توسط تهیه کارتهای بانکی عضو شتاب و یا کارتهای پیش پرداخت مبلغ‌دار، بصورت اینترنتی امکان پذیر است.

 

 

راهنمای پرداخت

•  نحوه پرداخت :

برداخت وجه  و شارژ حساب با 3 روش زیر امکان پذیر است .

1- پرداخت نقدی

2- واریز به حساب

3- پرداخت آنلاین


 1- پرداخت نقدی

پس از ثبت سفارش و صدور فاکتور   در اولین روز کاری با شما تماس گرفته خواهد شد و پس از هماهنگی های لازم ، وجه مورد نظر توسط پیک دریافت میگردد هزینه پیک بر عهده خریدار خواهد بود .

 

 2- واریز به حساب

با مراجعه به نزدیکترین شعبه  ، مبلغ را به حساب شماره 1-1150333-800-829   بانک سامان و یا حساب کوتاه مدت بانک ملت به شماره  1414092252   در وجه  آقای "جعفر محاوری " بپردازید. و پس از درج آگهی  ، شماره سریال فیش نقدی که در رسید پرداخت شما موجود است، به همراه تاریخ پرداخت و مبلغ را به قسمت فروش سایت اعلام نمایید . این شماره معمولا به رنگ قرمز و با عنوان /شماره/ یا /سریال/ چاپ شده است.

  •  محدودیتهای پرداخت

زمان استفاده از فیشهای پرداختی حداکثر 2 هفته از تاریخ پرداخت می باشد.

وب سایت 4 بازار در حال حاضر نمایندگی ندارد. کلیه پرداختها به حساب ذکر شده در بالا و یا بصورت اینترنتی از طریق سایت  4 بازار انجام می شود. 

 •  از طریق دستگاه خودپرداز (ATM)

 

با در اختیار داشتن یکی از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب، مانند: سپهر(صادرات) - سیبا(ملی) - پارسیان (کارت نقدی - هدیه - اینترنت) - اقتصاد نوین - کارآفرین - ملت - کشاورزی(مهرکارت) - تجارت ...، بدون مراجعه به بانک و حتی در ساعات و روزهای تعطیل قادر به پرداخت وجه آگهی  ویا شارژ حساب شخصی خود  خواهید بود.

با مراجعه به نزدیکترین دستگاه خودپرداز بانک مرتبط با کارت خود، بدون داخل شدن در بانک، وجه خود را به صورت زیر پرداخت و شماره ارجاع را که در رسید چاپی خود دریافت می کنید، به هنگام درج آگهی وارد کنید.

پس از ورود کارت به دستگاه خودپرداز و زدن رمز عبور خود، از منوهای موجود ابتدا "انتقال وجه" و سپس "به کارت دیگر" را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که ظاهر می شود، مبلغ را به ریال وارد کنید. بطور مثال 100000 یا 300000 و کلید ورود را بزنید.

سپس شماره کارت مورد نظر از شما خواسته می‌شود که در این مرحله شماره زیر را وارد ‌کنید: (عدد 16 رقمی)5177- 5697- 3371- 6104  و کلید ورود را بزنید. در مرحله آخر خودپرداز از شما می‌پرسد آیا مطمئن به انتقال وجه به حساب "جعفر محاوری " می‌باشید، که با انتخاب کلید "بلی" با انتقال وجه موافقت می‌کنید.

خودپرداز با چاپ رسید شما را از انتقال وجه مطمئن می‌کند. این رسید شامل شماره ارجاع، مبلغ انتقالی و شماره حساب و کارت دریافت کننده می‌باشد. درخط دوم رسید چاپی، "شماره ارجاع" درج شده است، که شما به هنگام درج آگهی درسایت  این شماره را وارد می‌کنید.

 

•  پرداخت اینترنتی

با داشتن حساب اینترنتی  و گرفتن رمز کاربری ، انتقال وجه از طریق اینترنت به شماره حساب های ذکر شده ، در هر زمان از شبانه روز امکان پذیر خواهد بود.

پس از پرداخت وجه به شماره حساب هایی که در بالا ذکر شده است، یک شماره پیگیری دریافت می‌کنید.

شما می توانید با اعلام شماره سفارش و شماره پیگیری به مدیریت سایت ، تاییدیه پرداخت و فعال سازی حساب شخصی را دنبال نمایید .

 

شما می توانید هر زمان در مورد پرداخت؛ پرسشی داشتید، با شماره تلفن دفتر سایت سایت  88560673 تماس بگیرید و یا پیام خود را از طریق منوی / تماس با ما / ارسال نمایید.